Продължава да бъде нерешена енергийната криза у нас. БСП категорично се обявиха за преговори с "Газпром" за възобновяване на доставките на руски газ.
"Още април месец позицията на БСП беше, че преговори с "Газпром" трябва да има, тъй като това не е само наше искане. Тази наша позиция беше изразена след среща на Корнелия Нинова заедно с работодателски организации, които много добре знаят, че по-скъпият газ заплашва българската индустрия", коментира бившият депутат от БСП Александър Симов в "Денят ON AIR".
Той добави, че протестите "ГАZwithme" са политическа екзотика и тези хора са готови да плащаме по-скъп газ, само и само да не сме в митична руска зависимост. Според него рано или късно ще стигнем до преговори с "Газпром", защото е най-важно хората да бъдат на топло през зимата.
"Ние слагаме на масата нашите антикризисни мерки, за да видим има ли възможност да постигнем съгласие по тях. Мораториумът върху цените на газа е необходим, за да може поне през тази зимата хората да се чувстват сигурни. Важно е българските граждани да видят кой мисли за тях и кой участва в някакви политически пируети", заяви Симов пред Bulgaria ON AIR.
По думите му най-голямата грешка, която може да бъде наказана от българските избиратели, е отказът от преговори с "Газпром". Той каза, че служебният кабинет с действията си удря по БСП. Гостът подчерта, че от тази война никой не печели, освен самодоволните типове от ГЕРБ, които си мислят, че идва тяхното време.
"Подходът на служебното правителство е сбъркан. Не е късно да бъде подправен, но не вярвам. Факт е, че ударите по БСП се сипят един след друг, но не отслабват партията. Ние имаме какво да покажем като резултати. Ние не сме започнали тази война и не сме воювали с никого. Много хора ще танцуват на гърба на БСП, но няма да им се получи", изтъкна Симов.
По думите му БСП може да е една от изненадите на тези избори. Той отбеляза, че всяка партия, която се явява и гарантира, че иска промяна, трябва да декларира участва ли в сговор с ГЕРБ. Симов смята, че БСП може да говори с партии, с които е говорила преди и които заставят зад техните ясни идеи.
О

Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца
Империята на ислямската гвардия ще спечели най-много от отмяна на санкциите срещу Иран
Иран пак затвори Ормузкия проток
Пеканов: Трудно е да се постигне 3% дефицит, без да задушим икономиката
Коста Стоянов: "Баба Алино" ще се окаже най-големият скандал на годината
Цварц даде тон, "червените" обърнаха словенци
Явор Гечев: Често е посягано към Сребърния фонд за финансиране на плащания
Папа Лъв XIV поздравява вярващите по време на пасторското си посещение в Павия, Италия (СНИМКИ)
Терзиев: София не може да се сравнява с Виена - проблемът е и от времето на Фандъкова
С опасност за живота е един от работниците на АПИ, блъснати край Ботевград
Още един дългогодишен съотборник на Везенков напусна Олимпиакос
Христо Янев след победата на ЦСКА: Резултатите в контролите не са най-важни, мислим за Европа
НА ЖИВО: Нидерландия – Швеция 4:1
Цварц ги почна, ЦСКА обърна словенци
Левски обясни дали ще върне парите на Васил Божков
Реал отрича за Олисе
Дневен хороскоп за 21 юни, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 22 - 28 юни
5 любопитни ритуала за 21 юни, когато настъпва астрономическото лято
3 слънчеви десерта за 21 юни – ден на лятното слънцестоене
Комедийният феномен Sooshi Mango разсмя до сълзи българската публика
Любовен хороскоп за 22 - 28 юни
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Цените на горивата у нас вървят надолу
Йотова със силни думи за Каблешков
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни